Wymiana walut nie musi być obciążeniem dla firmy

Handel zagraniczny, wykonywanie usług dla zagranicznych kontrahentów czy realizacja zleceń na warunkach pracy delegowanej – to kilka z wielu sposobów na prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem szeroko rozumianego rynku zagranicznego. Coraz więcej firm decyduje się opierać swoją przyszłość na współpracy transgranicznej. Barierą dla nich zawsze jest konieczność ponoszenia kosztów związanych z wymianą pieniędzy. Internetowy kantor wymiany walut GieldaWalut.com, to doskonały sposób na oszczędności i uniknięcie wysokich kosztów wymiany.

Podwójna strata

Sytuacja polskiego przedsiębiorcy pracującego w kraju i za granicą nie wygląda zbyt korzystnie. Zazwyczaj waluty, w których zarabia oraz w których ponosi przynajmniej część kosztów są różne. W państwie polskim zawsze musi rozliczać się w walucie polskiej. Część pieniędzy może zostawać w walucie obcej, ale większość zgromadzonego kapitału jest co najmniej dwukrotnie zmieniana, co powoduje podwójne naliczenie prowizji spread za wymianę waluty.

W przypadku korzystania z wygodnej i szybkiej metody wymiany walut, czyli z automatycznego przeliczania pieniędzy przez bank, w którym posiada się rachunek firmowy, koszty są największe. Potrafią one dochodzić do kilkunastu procent wartości operacji, chociaż standard cenowy jest niższy i zamyka się zazwyczaj pomiędzy 5 i 10 punktami procentowymi. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na wizytę w kantorze stacjonarnym i negocjowanie kursów walut, pozwoli nam to na oszczędność jednego lub dwóch punktów procentowych spreadu.

Kantory internetowe

Do momentu wejścia Polski do strefy euro, wszystkie zagraniczne operacje będą się wiązały z wymianą walut. Po wejściu do UE, także duża ilość partnerów biznesowych nie będzie korzystała z tej samej waluty, więc problem pozostanie, chociaż w mniejszym zakresie. Internetowe kantory wymiany walut pozwalają od niego niemal całkowicie uciec.

Wspomniana we wstępie GieldaWalut.com to tak zwany kantor internetowy zajmujący się wymianą waluty online w oparciu o aktualny kurs walut online. Oznacza to, że wymiana walut następuje bezpośrednio pomiędzy podmiotami, posiadającymi interesujące je wzajemnie waluty. Dzięki takiemu działaniu, całość spreadu ogranicza się do kwoty wynagrodzenia dla kantoru online za skojarzenie kupujących i sprzedających. W praktyce oznacza to spread na poziomie około 1% lub nawet niższy, co zmniejsza obciążenia dla firm związane z kosztami wymiany walut do poziomu błędu statystycznego. Kursy walut online są najkorzystniejsze z możliwych.

Brak zbędnych formalności

GieldaWalut.com nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów, umów czy weryfikacji, by można było rozpocząć za jej pośrednictwem wymianę waluty. Wystarczy tylko darmowe konto w serwisie, do którego podpina się konta w dwóch różnych walutach. W momencie złożenia dyspozycji, waluta z jednego konta jest pobierana i jej wymieniona równowartość trafia na drugie konto. Można do tego celu wykorzystywać wszystkie konta we wszystkich bankach polskich. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Ponadto, GieldaWalut.com współpracuje z wieloma bankami, dzięki czemu wykonywane z rachunków przelewy mają charakter przelewów wewnętrznych i okres oczekiwania na ich realizację jest minimalny.