Danone – EMILKA – serwis internetowy dla dostawców mleka

logo_nowe_danone09.2010

Danone od początku swojej działalności na rynku polskim angażuje się w pomoc dla producentów mleka. Współpraca z dostawcami jest stała i systematyczna, a szybkość reakcji ważna. Informacje dla dostawców były przekazywane tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem specjalistów, jednakże ze względu na tak czasochłonną drogę, nie wszystkie docierały na czas.
Po wnikliwej analizie, w 2004 roku Danone, jako pierwsza firma na polskim rynku zaproponował serwis internetowy dla dostawców mleka. Uruchomiono serwis www.emilka.danone.pl, dostępny po zalogowaniu, jedynie dla dostawców mleka.

Na stronie można znaleźć bieżące (codzienne) informacje o wynikach jakościowych dostarczonego mleka oraz informacje o fakturach VAT i płatnościach widoczne jedynie dla osoby zalogowanej. Ponadto strona dostarcza informacje nt. ciekawych i najbardziej aktualnych przepisów prawnych z zakresu rynku mleka. Strona dostarcza także wiadomości i innowacje z obszaru produkcji mleka. Aktualne kontakty do działu zakupu mleka. Zawiera także Dobre Praktyki Producenta Mleka, opierające się na Programie Jakość i Bezpieczeństwo Mleka Danone, informacje dotyczące żywienia bydła, artykuły branżowe oraz informacje o alarmach (ptasia grypa, zagrożenia itp.). Oprócz części biznesowej, jest także kącik dla dzieci, konkursy i linki do interesujących stron.

Początkowo dostawcy podchodzili do strony z dystansem, stopniowo przekonując się do niej, obecnie chętnie z niej korzystają. Dzięki projektowi, dostawcy mają poczucie, że dostarczają mleko do firmy ciągle rozwijającej się i innowacyjnej. Zwiększa się świadomość rolników o ogólnej sytuacji rynkowej mleka oraz o projektach Danone dotyczących mleka.