Wymiana walut – banki czy kantory online?

Wymiana walut jest obecnie możliwa nie tylko w bankach oraz kantorach stacjonarnych. Od niedawna możemy również skorzystać z usług kantorów internetowych, gdzie oferowany jest korzystniejszy kurs walut online, tutaj wszystkie operacje wykonywane są bez pośredników, a co najważniejsze wymiany waluty możemy dokonać bez wychodzenia z domu.

Gdzie jest niższy kurs wymiany walut?

Najczęściej wykorzystywaną obcą walutą jest euro, kurs wymiany tej waluty nieznacznie różni się w bankach i kantorach online, mimo to wymieniając walutę w e-kantorze możemy liczyć na większe oszczędności. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku franka szwajcarskiego czy innych walut, tutaj różnice w cenach są na tyle widoczne, że klient niemalże zawsze wybiera kantor internetowy jako miejsce wymiany waluty online.

Wszystko zaczęło się od wejścia w życie ustawy antyspreadowej, dzięki której kredytobiorcy posiadający pożyczki w walucie obcej, czyli dość liczna grupa społeczeństwa polskiego, dostali możliwość spłacania zadłużeń w walucie w której je zaciągnęli. Nie ma obowiązku zamiany walut w bankach, dlatego klienci poszukując tańszych rozwiązań, trafiają do kantorów internetowych, gdzie znajdują korzystniejsze dla siebie oferty wymiany walut.

Świat przeniósł się do Internetu

Dziś nikogo już nie dziwi, że zakupy robimy w Internecie, za jego pośrednictwem porozumiewamy się ze znajomymi czy poszukujemy w sieci wszelkiego rodzaju rozrywki. Także usługi związane z wymianą walut odbywają się za pośrednictwem Internetu, a miejsca gdzie dokonywane są transakcje kupna i sprzedaży walut to popularne już dziś na całym świecie kantory internetowe. Tutaj każdy klient może znaleźć ofertę wymiany walut w niższych cenach, dzięki temu że internetowy kantor wymiany walut oferuje o wiele niższy spread, a transakcje odbywają się właściwie pomiędzy samymi klientami, którzy wymieniają obce waluty.

Kantory internetowe zdecydowanie wysuwają się na prowadzenie, oferują o wiele lepszą ofertę, a co za tym idzie przyciągają do siebie rzesze nowych klientów. Tutaj warto postawić na sprawdzone i pewne kantory internetowe, czyli te które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i wysokiej jakości obsługi klienta. Do takich e-kantorów zalicza się chociażby kantor internetowy Pluskantor.pl, miejsce doskonale znane klientom, gdzie pobierane są minimalne opłaty za wykonanie usługi, a czas realizacji każdego zlecenia wymiany walut jest wyjątkowo krótki.